cafe jirasek Praha 6
REZERVACE
PO - PÁ 7:00 - 21:00 hod
cafe jirasek Praha 6

Vína

 
Ryzlink Rýnský Pozdní sběr 2018 suché Libor Veverka ČR / Morava, Čejkovice
Velice milý Ryzlink s měkkou zakulacenou chutí připomínající sušené meruňky a lipový květ. Pro svou lehkost vhodný k většině příležitostí a spárování s pokrmy. Velmi suchý, ale na jazyku působí měkce. Vhodný k široké škále pokrmů i na dlouhé popíjení. Toto víno vyhrálo Zlatou medaili na Valtických vinných trzích. 0,75l / 429,- Kč.
Veltlínské zelené Pozdní sběr 2018 suché Filip Mlýnek, ČR / Morava, D. Dunajovice
Svěží veltlín, minerální, křupavý a dostatečně plný v chuti na to, aby zaujal nejednou sklenkou. 0,75l / 459,- Kč
Ryzlink Vlašský Pozdní sběr 2018 suché Josef Kořínek, Dolní Dunajovice
Typicky odrůdový Vlašský Ryzlink z Podpálaví, který v sobě snoubí svěžest a pikantnost odrůdy, minerálnost svého terroir a plnost, kterou mu propůjčilo dlouhé nazrávaní na jemných kalech. Vyšší zbytkový cukr je příjemně vyvážený šťavnatou kyselinkou, díky které je víno lehce pitelné. 0,75l / 405,- Kč.
Tramín Výběr z hroznů 2018 polosuché Libor Veverka, ČR / Morava, Čejkovice
Víno je typické, odrůdové s kořeněnou příchutí tropického ovoce a náznakem květu růže a bylinkového medu. Libor Veverka kombinuje odrůdu s alsaským klonem Gewürztraminer. Z toho důvodu a díky složení půdy v oblasti Čejkovic je tenhle Tramín výjimečně elegantní a dobře pitelný. Doporučujeme pro milovníky sladších vín a odrůdy. Vhodný jako aperitiv a k dezertu. Zlatá medaile z VVT. Specialita Čejkovické oblasti. 0,75l / 459,- Kč
Rulandské šedé 2017 Pozdní sběr polosuché Libor Veverka, ČR / Morava
Příjemně nasládlé, ale zároveň šťavnaté a dobře pitelné víno pro široké obecenstvo. Doporučujeme zájemcům o plné, tělnaté víno s jemně nasládlou chutí. 0,75l / 445,- Kč.
Ryzlink Rýnský Výběr z hroznů 2017 polosladké Pomfy, Slovensko
Velmi příjemný Rýnský ryzlink, který se výborně hodí k sýrům a dezertům. Pro příznivce sladších vín. 0,75l / 429,- Kč
Sauvignon Pozdní sběr 2018 Škrobák, ČR / Morava, Čejkovicesuché
Výjimečně vyvážený Sauvignon. Ve vůni i chuti lze najít pestrou škálu typických odrůdových tónů od hluchavky přes angrešt, bezové květy po broskev. Víno je odrůdově charakteristické, aromatické, přesto působí příjemně a nenuceně. Vhodné jako aperitiv, k salátům, pro znalce odrůdy. 0,75l / 465,- Kč.
Chardonnay Minimum Výběr z hroznů 2016 suché Libor Veverka ČR / Morava, Čejkovice
Charakterem noblesní charismatické víno francouzského střihu á la Chablis, přesto velmi svěží, ovocité, minerální, až svádivé. Víno zrálo 18 měsíců v dubových francouzských sudech typu barrique. Tím je víno vyšší barvy, mohutné v těle, krásně strukturované v chuti a jemné až máslově hladké. Skvěle doprovodí i tučnější pokrmy jako je pečené kuřátko nebo vývar. 0,75l / 599,- Kč.
Welschriesling 2017 suché Jacqueline Klein, Rakousko / Burgenland
Víno je velmi svěží, s pevnou kyselinkou. Příjemná chuť šťavnatého podzimního jablka s lehkou lískooříškovou dochutí. Doporučujeme jako „jarní startér“, k tučnějším jídlům a salátům. Velmi suché. 0,75l / 399,- Kč.
Grüner Veltliner Federspiel 2018 suché Gattinger, Rakousko / Wachau
Typický rakouský Veltlín. Výrazně minerální, příjemně ovocitý, podmanivě pitelný. Odrůdově charakteristické víno pro oblast Wachau, kde je nejrozšířenější odrůdou. Kategorie Federspiel vyznačuje klasická, středně plná vína, která se díky vyváženosti a optimální míře alkoholu a minerálnosti skvěle pijí. Víno je 100% přírodní. 0,75l / 579,- Kč.
Riesling Federspiel 2017/18 suché Gattinger, Rakousko / Wachau
Odrůdově čisté víno s bohatší, vrstevnatější chutí, připomínající čerstvé meruňky. V oblasti druhá nejrozšířenější odrůda, oblíbená pro rozmanitější chuťové nuance a výraznou minerálnost, povzbuzující k pití. Z kamenitého podloží žuly a břidlice si Riesling nese výrazný charakter. Doporučujeme všem milovníkům odrůdy a charakterního vína. Víno je 100% přírodní. 0,75l / 575,- Kč.
Weissburgunder Reserve 2016 suché Schreibeis, Rakousko / Kamptal
Weissburgunder neboli Rulandské či burgundské bílé, někdy Pinot blanc je specialitou vinařství Schreibeis. Jedná se o víno z rodiny burgundských s podobnou charakteristikou, v tomto případě navíc s výraznou dynamikou a minerální výbušností. I když se jedná o víno kategorie Reserve, tzn. víno z redukované sklizně, které delší dobu nazrávalo, je skvěle pitelné a svižné. Úroveň kategorie Reserve zároveň předpovídá víno bohaté vyprofilované chuti s určitou hloubkou. 0,75l / 529,- Kč.
Rosé Blaufränkisch 2017 suché IBY, Rakousko / Burgenland
Růžová Frankovka svojí lehkostí i podbízivostí splňuje představy o svěžím jednoduchém vínu pro každou příležitost. V chuti je šťavnatá s tónem čerstvých malin a jahodového sorbetu. Nenáročné víno vhodné téměř ke každému lehčímu pokrmu. 0,75l / 459,- Kč.
Neronet Pozdní sběr 2017 Libor Veverka, ČR / Morava / Čejkovice suché
Výsostně česká odrůda vyšlechtěná profesorem Krausem – ikonou českomoravského vinného šlechtitelství. Pro Moravu tak vznikla autentická modrá odrůda z rodiny Cabernet. Víno je bohaté na měkké třísloviny, má výrazně ovocitou chuť, připomínající linecký koláč s povidly. 0,75l / 429,- Kč.
Frankovka Pozdní sběr 2017 suché Libor Veverka, ČR / Morava / Čejkovice
Libor Veverka pracuje s touto odrůdou velice cílevědomě, a i díky skvělým podmínkám Čejkovického terroir se mu daří poměrně stabilně vyrábět červené víno vysokého přívlastkového stupně, které se neztratí ani mezi věhlasnými Frankovkami z rakouského Burgenlandu. Frankovka mívá velký potenciál, dobře vyzrálou a strukturovanou chuť s hloubkou a příznačnou pikanterií. Chuť nese známky máty a čokolády. Jedná se o nejprodávanější červené víno vinařství. 0,75l / 445,- Kč.
Pinot Noir Výběr z hroznů 2015 suché Radocha, ČR / Morava / Čejkovice
Víno z jedné z nejlepších vinic – Krásné Hory, zrálo 24 měsíců ve francouzských burgundských sudech typu barrique, díky čemuž by sneslo označení Reserve. Vzhledem k dlouhé době zrání má víno dobře vyzrálé třísloviny a krásně strukturovanou dlouhou chuť. V ústech zanechává plný měkký dojem a až mírnou nasládlost. V chuti i vůni jsou výrazné tóny tmavého bobulového ovoce, rybízové zavařeniny, čokolády a ušlechtilého dřeva. Skvěle doprovodí jemnější masové pokrmy, zejména krémové omáčky. 0,75l / 719,- Kč.
Pinot Noir Selection 2011 suché Pomfy, Slovensko
Označení Selection je obdobou kategorie Reserve. Víno zrálo 30 měsíců v nových dubových sudech, díky čemuž je chuť dobře vyzrálá a vyvážená. Víno má poměrně velmi tmavou barvu, je husté, viskózní a mohutné. V chuti je cítit tmavá zavařenina, tabák a silně pražená káva. Vhodné pro výjimečné příležitosti, pro milovníky mohutných vín, zejména odrůdy Pinot Noir. Víno mělo velký úspěch na výstavě Pinotů ve švýcarském Sierre i v soutěži Prague Wine Trophy. 0,75l / 945,- Kč.
Blaufränkisch Classic 2017 suché, IBY, Rakousko / Burgenland
Burgenland je věhlasnou rakouskou podoblastí, a to hlavně díky produkci špičkových červených vín, zejména odrůdy Blaufränkisch. Označení „Classic“ znamená, že víno pochází z prvních sběrů, nepodléhá přísné redukci výnosu a vyzrává ve velkoobjemových dubových sudech. Frankovka od Iby je charakteristická svěží velmi šťavnatou a mladistvou chutí, silně připomínající zralé třešně. Pro Frankovku typická intenzivní chuť se projevuje už i v této základní úrovni. 0,75l / 469,- Kč.
Big Blend cuvée 2017 suché, IBY, Rakousko / Burgenland
Cuvée neboli kupáž odrůd Zweigelt a Merlot. Víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech typu barrique. Víno je vyvážené, atraktivní, velmi moderního stylu. V chuti jsou cítit přezrálé třešně, čokoláda a vanilka. Velmi atraktivní, skvělé na skleničku. Nejprodávanější víno vinařství. 100% BIO. 0,75l / 685,- Kč.
Chevalier DAC Reserve 2016 suché IBY, Rakousko / Burgenland
Víno kategorie Reserve pochází z přísně redukované sklizně, zrálo více než 18 měsíců v nových dubových francouzských sudech, díky čemuž je plné intenzivní chuti. Víno Chevalier se vyznačuje vyzrálostí, elegancí a sametovou strukturou chuti. Připomíná chuť černých třešní, čokolády, kávového krému s dotekem ušlechtilého dřeva. Reprezentuje pověst o velkolepých Frankovkách z Burgenlandu. 100% BIO. 0,75l / 879,- Kč.
Merlot 2017 suché Jacqueline Klein, Rakousko / Burgenland
Víno z celosvětově známé odrůdy je velice populární. Toto víno je silné, hutné, s výraznou tříslovinou. V chuti působí líbivě až nasládle, strukturu ale nemá tak prokreslenou jako Frankovka. Důkaz, že Burgenland dává silná vína jihoevropských rozměrů. Doporučujeme zájemcům o těžké, drsnější víno jižanského charakteru. 0,75l / 449,- Kč.
Casanova cuvée 2015 suché Nittnaus, Rakousko / Burgenland
Kupáž odrůd Zweigelt a Blaufränkisch zrála 15 měsíců v barikových sudech a nese půvaby obou odrůd i ušlechtilého dřeva. V chuti je cítit vyzrálé bobulové ovoce a mléčná čokoláda. Chuť je velmi intenzivní, přesto jemná a dobře vyzrálá. Skvěle vyvážené víno. Doporučujeme k paštikám, ke zvěřině, sladkým omáčkám, k hříšným myšlenkám. 0,75l / 719,- Kč.
TRISEKT Grand Cuvée Extra Brut Veverka-Škrobák-Bíza, ČR / Morava
Noblesní sekt vyrobený tradiční (šampaňskou) metodou, tzn. druhotným kvašením v láhvi. Tři kamarádi, přední vinaři z Moravy, vytvořili velkou kupáž vína tří tradičních odrůd - Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pinot noir, a po vzoru vinařů z věhlasné Champagne nechali tuto asambláž za pomoci unikátních kvasinek přetvořit na sekt vskutku grandiózní. 0,75l / 799,- Kč.
Muskateller Frizzante suché Gattinger, Rakousko / Wachau
Suché perlivé víno, okouzlující vůně a chuti čerstvých hroznů s jemným dotykem mátových lístků a sladkého koření. Takto suchý a elegantní Muškát s decentním aroma, je nesmírně příjemný a osvěžující. 0,75l / 645,- Kč.
Prosecco D.O.C. Brut Nature Brut Nature, De Stefani, Itálie / Veneto
Dokonale propracované spumante ze slavného vinařského domu De Stefani. V téhle láhvi najdete to nejlepší, co je možné poznat od Valdobbiadene až po Treviso, a co dělá z Prosecca více než pártydrink. Prosecco je suché, a přesto plné chuti. 0,75l / 699,- Kč.
cafe jirasek Praha 6
 • „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
  (Jan Werich)
 • „Nejlínější je svědomí. Málokdy se v někom hne.“
  (Vlasta Burian)
 • „Zážitky se nedají sečítat, zážitek nemá délku a šířku. Má - anebo nemá - jen hloubku.“
  (Miroslav Horníček)
 • „Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit.“
  (Karel Havlíček Borovský)
Café Jirásek Praha 6
KONTAKT
CAFÉ JIRÁSEK
Evropská 664/134, 160 00 Praha 6
KUDY K NÁM?
METRO
Bořislavka, výstup směr Horoměřická, Hanspaulka
BUS
108, 131, 161, 312, 316, 356, 907
TRAM
20, 26, 91
OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí:
8:00 - 22:00
Úterý:
8:00 - 22:00
Středa:
8:00 - 22:00
Čtvrtek:
8:00 - 22:00
Pátek:
8:00 - 22:00
Sobota:
9:00 - 22:00
Neděle:
9:00 - 20:00

Rezervace Café Jirásek

Jméno
Telefon
Email
Datum, čas, počet osob
Zavřít